واتر استاپ استخر - واتراستاپ pvc

 

 

واتر استاپ یک عنصر از یک ساختار بتنی است که در جهت جلوگیری از عبور مایعات (مانند آب) است که به طور مداوم از طریق مفاصل بتن جاسازی شده و به طور مداوم اجرا می شود. واتراستاپ در دو دسته مجزا گروه بندی می شوند. واتراستاپ برای مفاصل بدون حرکت از بخش های بتونی مجاور (ساخت و ساز مفاصل سرد) و واتراستاپ برای مفاصل با حرکت بخش های بتونی مجاور (مفاصل dilation).

 

واتراستاپ از انواع مواد مختلف بسته به قابلیت و کاربرد مورد نظر آنها تولید می شود.

 

رایج ترین انواع عبارتند از:

 

1. واتراستاپ ساخته شده از پلاستیک اکسترود شده مانند پلی وینیل کلرید PVC، پلی اتیلن (PE) و یا لاستیک گرانول پلی اتیلن (TPV)؛ فلز تشکیل شده از قبیل فولاد ضد زنگ، مس یا فولاد کربن - با پوشش های پلیمری یا بدون آن؛ ترموستات اکسترود شده مانند لاستیک طبیعی، لاستیک استایرن بوتادین یا لاستیک نئوپرن.

 

2. پلیمرهای هیدروبهفیلم مانند PVC، PE، TPV یا لاستیک در محل ساخت و ساز در کویل ها (معمولا 25 متر طول) عرضه می شوند و معمولا در هر کجای 120 تا 320 میلی متر عرض در پروفیل های مختلف طراحی شده اند به طور همزمان یک اتصال با بتن که در آن نصب شده است، فراهم می کند و برای مقدار محدودی از حرکت در مفصل فراهم می کند. پی وی سی پی وی سی، پلی اتیلن و پلی پروپیلن TPV با استفاده از دستگاه جوش ساده ترموپلاستی برای طول اتصالات بتونی از طریق جوش گرما ساخته می شود. [1] واتراستاپ PE و TPV به طور کلی در مفاصل ساختارهای ثانویه مهاربندی شده برای جلوگیری از عبور مایعات خطرناک غیر از آب مانند روغن های سوختی، اسید یا مواد شیمیایی فرآیند است. [2] استانداردهای ملی آلمان DIN 18541 [3] و DIN 7865 [4] ابعاد و خواص مواد پلیمرهای پلیمری را تنظیم می کنند.

 

3. بطری های فلزی در کویل های تا 50 متر با ابعاد معمول 1.0 تا 1.5 میلی متر ضخامت و عرض 250 تا 300 میلیمتر تحویل می شود. انشعابات را می توان جوش، همپوشانی و یا اتصال با یک مهر و موم. یک زیر شاخه از واتراستاپ فلز با مواد پلیمری و / یا هیدروفیلی پوشیده شده است تا یک باند بالاتر برای بتن فراهم شود و یک مانع ثانویه در برابر آبگیری ایجاد شود. این واتراستاپ در 25 متر کویل و یا در بخش 2.0 - 2.5 متر می آیند. واتراستاپ های چند منظوره سفارشی نیز ممکن است به عنوان شکن دهنده یا ترک خوردگی برای اتصالات سرد عمل کند.

 

4. هیدرولیف یا "آب دوست" واتراستاپ نوار لاستیک، اصلاح شده با یک عامل هیدروفیل (مانند بنتونیت)، به طوری که آنها در وجود رطوبت به تورم به طور موثر در مهر و موم ساخت و ساز بتن. نوار آب هیدرولیکی بطری های مورد استفاده در انقباض یا انعطاف پذیری در دستورالعمل های اکثر تولید کنندگان تجاری نباید استفاده شود. در صورتی که مجاز به برانگیختن باشند، آبپاشهای هیدروفیلی تنها می توانند موثر باشند بنابراین آب باید برای فعال کردن عامل هیدروفیلی موجود باشد. نشت اولیه ممکن است تا زمانی که واتر استاپ گسترش می یابد تا مهر و موم مفصل. موسسه بتن آمریکایی توصیه می کند از استفاده از آبرسانی های هیدرولیکی برای مایعات خطرناک مانند سوخت ها، اسید ها و مواد شیمیایی فرآیند استفاده کند، زیرا ممکن است محصولات به صورت مایعات غیر از آب طراحی شود.

 

واتراستاپ Hydrophilic نیز به عنوان شمع ها و حلقه های تولید شده در دسترس هستند تا یک مهر و موم در اطراف قالب بندی فرموله، قلم مرکزی و میله های کراوات ایجاد شود.