معرفی انواع مواد آب بندی و عایق رطوبتی
سه شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶
0 نظر
570 بازدید

معرفی مواد آب بندی و عایق رطوبتی

 

یکی از مسائل مهم در خصوص سازه های بتنی مخصوصا سازه هایی که در مجاورت آب و رطوبت قرار دارند . حافظت و اببندی از بتن و سازه می باشد.

در این خصوص بتن کالا با توجه به نوع سازه ، مرحله اجرا ، فشار مثبت و منفی و هزینه قابل تقبل ،  محصولات،اطلاعات فنی ، گروه اجرایی ماهری را در اختیار شما قرار می دهد.

 در زیر به اختصار به محصولات و روش هایی اشاره می شود :

آب بندی به دو صورت قابل اجرا می باشد.

  • آب بندی داخل بتن
  • آب بندی سطحی بتن

پیش از توضیح در ارتباط با هرکدام از آب بندها لازم به ذکر است که استفاده از انواع اسپیسر برای ایجاد فاصله مناسب بین میلگرد و افزایش عمر سازه و جلوگیری از خوردگی میلگرد در ساخت هر سازه ای توصیه میگردد استفاده از انواع واتراستاپ های pvc ، بنتونیتی و هیدروفیلی در مورد سازه هایی که دارای درز انبساط و اجرا هستند الزامی می باشد.

واترپروف بتن پودری,واترپروف بتن مایع

محصولاتی نسبی برای آب بندی و نفوذناپذیری. بتن که با مکانیزم پخش ذرات و جلوگیری از کلوخه شدن همچنین خاصیت پرکنندگی خلل و فرج در نوع مایع و دفع آب موجب آب بندی بتن می شوند.واترپروف بتن مایع و پودری محصولاتی مقرون به صرفه با قابلیت اجرای ساده می باشند.

میزان مصرف واترپروف بتن مایع 2 تا 2.5 درصد وزن سیمان مصرفی و واترپروف بتن پودری 1.5 تا 2 درصد وزن سیمان مصرفی می باشد.      جهت استفاده از این محصول به 2 روش میتوانید عمل کنید یک: ترکیب با آب اختلاط بتن سپس افزودن به اجزای خشک دو: افزودن به بتن آماده.

ژل میکروسیلیس,سوپر ژل میکروسیلیس

محصولی پرکاربرد جهت اببندی سد مخازن و استخر می باشد که با داشتن چند خاصیت باعث ایجاد بتنی توانمند می گردد.ژل میکروسیلیس محصولی متشکل. از فوق روان کننده,پودر میکروسیلیس و الیاف بتن می باشد که علاوه بر آببندی بتن, باعث روان شدن,افزایش مقاومت و دوام همچنین ایجاد سطحی اکسپوز در بتن می شود.

تفاوت ژل میکروسیلیس و سوپر ژل میکروسیلیکا

میکروسیلیس پایه ی روان کننده آن می باشد.سوپر ژل بر پایه ی کربوکسیلات و ژل بر پایه نفتالین می باشد همچنین میزان مصرف سوپر ژل 3 تا 5 درصد وزن سیمان مصرفی و ژل 5 تا 8 درصد وزن سیمان مصرفی می باشد.جهت استفاده ازین محصول به 2 روش میتوانید عمل کنید یک: ترکیب با آب اختلاط بتن سپس افزودن به اجزای خشک 2.افزودن به بتن آماده. درصورتی که فاصله ساخت بتن و محل بتن ریزی زیاد است در دو مرحله ژل یا سوپر ژل را اضافه نمایید. 

چسب بتن sa12 چسب بتن نانو (z90)

یکی از رایج ترین روش ها در آب بندی بتن استفاده از انواع چسب ها می باشد. که با افزایش مقاومت کششی و خمشی و دوام بتن و کمک به چسبندگی بهتر و ایجاد مخلوطی همگن و یکنواخت باعث ایجاد بتن آب بند می شود از این دسته محصولات در هر دو روش آب بندی استفاده می شود.

 

آنی گیر بتن

محصولی پایه سیمانی که پس از ترکیب با آب ایجاد ملات خمیری قدرتمندی می نماید که در مدت زمان کمتر از 10 ثانیه سخت می شود. این محصول در مواردی که سازه بتن دچار نشست شدید می باشد مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول بهترین گزینه برای انسداد فوری نشت های پر فشار می باشد.  جهت استفاده 3 حجم آنی گیر را با یک حجم آب مخلوط نمایید و در محل مورد نظر قرار دهید.

 

نفوذگر بتن

این محصول عموما با نام کریستالیزور یا کریستال شونده بتن شناخته می شود.

نفوذگر با نفوذ داخل بتن با آهک آزاد و رطوبت موجود در بتن واکنش نشان داده. و ایجاد کریستال در ترک ها و لوله های مویی می نماید که باعث نفوذ ناپذیری بتن در مقابل آب و یون ها و مواد شیمیایی می باشد. این محصول گزینه ای مناسب در سازه هایی که دچار نمزدگی یا رطوبت هستند می باشد.جهت استفاده 3 حجم نفوذگر را با یک حجم آب مخلوط نمایید و به وسیله برس در دو مرحله روی سطح اجرا نمایید.

 

آب بند دوجزئی پلیمری

محصولی پلیمری با خواص سیمانی با دو جز پودری و مایع بدون نیاز به ترکیب با محصولی دیگر می باشد.جایگزین مناسب برای ایزوگام در سازه های ابی می باشد که با قابلیت ارتجاعی و چسبندگی بالا باعث جلوگیری از نفوذ.آب به بتن می شود. این محصول بر دو لایه اجرا می شود و استفاده از مش فایبرگلاس بین دو لایه جهت کارایی بیشتر توصیه می گردد.این محصول 1.5 کیلو در متر مربع مورد استفاده قرار می گیرد.

روش ها و محصولاتی که در بالا به ان اشاره شد تنها بخشی از راهکارهای مرسوم برای آب بندی می باشد: کادر فنی این مجموعه بهترین روش را به شما پیشنهاد می نماید جهت اطلاعات بیشتر با شماره های ..... تماس حاصل نمایید.

 

منبع: بتن کالا
نویسنده: بتن کالا
واترپروف بتن
واتر پروف
ژل بتن
مکمل بتن
ژل روان کننده
ژل میکروسیلیس چیست
ژل میکروسیلیس
قیمت ژل میکروسیلیس
عایق رطوبتی جدید
عایق های رطوبتی
عایق کاری استخر
عایق رطوبتی استخر
عایق رطوبتی
آب بندی استخر
آب بندی پشت بام
آب بندی ساختمان
قیمت چسب نانو
خمیر آب بندی
عایق کف استخر
بتن ضد آب
ایزوگام استخر
مواد آب بندی
سیمان ضد آب
چسب z90
چسب ضد آب
مواد آب بند کننده بتن
مواد آب بندی بتن
قیمت چسب z90
مواد آب بندی استخر
عایق بندی استخر
قیمت عایق استخر
عایق استخر
آب بندی
چسب عایق استخر
چسب استخر
آب بندی بتن
بتن آب بند
چسب بتن آب بند
چسب آب بندی
چسب آب بندی استخر
چسب بتن sa12
نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر