معرفی انواع عایق و پوشش و رنگ
شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
0 نظر
497 بازدید

معرفی  انواع عایق و پوشش

 

1.عایق سفید

نوعی پوشش آب بند بر پایه آب که از مواد الامستوری و پلیمری ساخته شده است.

این محصول با چسبندگی عالی به سطوح انعطاف پذیر و ارتجاعی بودن همچنین انعکاس نور و گرمای خورشید و مقاومت در برابر مواد شیمیایی گزینه ای مناسب جهت ایزولاسیون بامها.فونداسیون و سرویس بهداشتی و حمام.گنبد مساجد استخر و ... می باشد. عایق سفید مورد نیاز برای هر متر مربع از سطح 2 تا 2.5 کیلوگرم می باشد که بسته به سطح زیرکار در صورت وجود تخلخل امکان افزایش میزان مصرف وجود دارد.جهت عملکرد بهتر عایق سفید توصیه می گردد به روش زیر عمل نمایید پاکسازی سطح زیرکار از گردو غبار و ذرات از الزامات کار می باشد.ترک ها تخلخل ها با عایق سفید پر نمایید سپس پرایمری از عایق سفید رقیق شده تهیه نمایید سپس روی سطح آن را با مش فایبرگلاس بپوشانید پس از 4 ساعت میتوانید لایه دووم را اجرا نمایید.

 

2.عایق امولسیونی

محصولی کارامد بر پایه قیر که پس از اجرا لایه ای مقاوم با انعطاف پذیری بالا ایجاد می نماید.

این محصول با خاصیت چسپندگی زیاد به انواع سطوح فلزی و بتنی مقاومت بالا در برابر نمک ها یون ها کلر و ... بدون شره و افتادگی پس از اجرا گزینه مناسبی جهت محافظت از سطوح بتنی و فلزی و عایق کاری دیوار حایل.زیرزمین.تونل همچنین محافظت از فونداسیون سطوحی که با خاک و یون مخرب هستند می باشد هر کیلو از این محصول 1 الی 2 متر مربع از سطح را بسته به سطح زیرکار پوشش میدهد این محصول در 2 لایه اجرا می شود. لایه اول را بصورت پرایمر (رقیق شده با اب) اجرا نمایید سپس زمانی که دست به لایه اول نچسبید لایه دوم را اجرا نمایید.

 

رنگ بتن و رنگ استخری

محصولاتی که جهت رنگ آمیزی در شرایط مختلف مورد استفاده قرار میگیرند.در زیر به تعدادی از رنگ ها اشاره می نماییم.

رنگ استخری با خاصیت عدم جذب اب و پر نمودن ترک های مختلف ماندگاری طولانی در محیط های مرطوب و همچنین قابلیت انعطاف پذیری بهترین گزینه برای رنگ امیزی استخرها.جکوزی و اب نماها و دریاچه های مصنوعی می باشد. یک کیلو از این محصول 2 متر مربع از سطح را در 2 لایه پوشش می دهد.رنگ استخری را می توان با استفاده از قلم و پیستوله یا غلتک اجرا نمود این محصول پایه اب می باشد و با توجه به ابزار مورد استفاده میزان رقیق نمودن با اب مشخص میگردد عموما برای رنگ امیزی با قلمو ترکیب 20 تا 25 درصد اب و هنگام استفاده از غلتک 15 تا 20 درصد اختلاط اب مجاز می باشد.

 

رنگ بتن

رنگ های بتن در 2 نوع مایع و پودری می باشند رنگ بتن مایع پایه اب و اکریلیک می باشد و جهت رنگ امیزی و دوام انواع سطوح داخلی و خارجی که در شرایط جووی سخت می باشند مورد استفاده قرار میگیرند این محصول کاملا ضداب بوده و در برابر اشعه خورشیدی مقاوم می باشد از دیگر خواص این محصول می توان به اب گریزی . غبارگریزی همچنین انعطاف پذیری اشاره نمود که سطوح را در برابر تنش های ساختمانی مقاوم می سازد.

این محصول از تنفس سازه ای جلوگیری نمی کند که این امر سبب می شود تبخیرهای درونی به راحتی امکان پذیر گردد هرکیلو از این محصول 4 تا 5 متر مربع از سطح را پوشش می دهد جهت اجرا کافیست سطح زیرکار را اماده نموده سپس در لایه اول رنگ را با مقدار کمی اب رقیق کرده و با قلمو اسپری یا غلطک اجرا نمایید و بعد از 1 تا 3 ساعت برای پوشش کانل لایه دوم را اجرا نمایید.

رنگ بتن پودری نوع دیگری از رنگ های بتن می باشد که قابلیت مخلوط شدن با انواع سیمان بتن و گچ را دارد این محصول تاثیر منفی روی خواص بتن نداشته و با پایداری در برابر تابش نور خورشید همچنین مقاومت در برابر عوامل جووی و سایش گزینه مناسبی برای ساخت قطعات پیش ساخته ها بلوک موزاییک انواع سنگ های مصنوعی جدول سازی و محوطه سازی همچنین تولید بتن و ملات های رنگی می باشد.

میزان مصرف این محصول 5 تا 10 درصد وزن سیمان مصرفی می باشد و بتن به رنگ دلخواه تعیین میگردد جهت استفاده از این محصول کافیست پس از اختلاط تمام اجزا ان را به مخلوط بتن اضافه نموده و تا ترکیب کامل اجزا عمل اختلاط را ادامه دهید.

منبع: بتن کالا
نویسنده: بتن کالا
پرایمر قیری
قیمت رنگ استخری ضد جلبک
تولید کننده رنگ پودری
رنگ مخصوص بتن
رنگ بتن
رنگ نانو عایق حرارتی
قیمت رنگ نانو عایق
قیمت عایق رطوبتی نانو
عایق سفید چیست
رنگ استخری ضد جلبک
عایق سفید بام
عایق رطوبتی جدید
عایق های رطوبتی
عایق کاری استخر
عایق رطوبتی
عایق کف استخر
ایزوگام استخر
نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر